Lublin: Awaria sieci wodociągowej na ul. Zemborzyckiej. Utrudnienia w ruchu

awaria sieci wodociągowej lublin zemborzycka korek
Korki na ul. Zemborzyckiej po awarii sieci wodociągowej | fot. Google Maps

W poniedziałek na ul. Zemborzyckiej doszło do uszkodzenia sieci wodociągowej. Na miejscu pracują służby MPWiK, które usuwają awarię. Przejazd ul. Zemborzycką jest utrudniony.

Do awarii doszło w poniedziałek po godz. 12 na ul. Zemborzyckiej w Lublinie. W rejonie Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych doszło do uszkodzenia wodociągu przez firmę, która prowadziła w pobliżu prace ziemne przy sieci energetycznej.

Wypływająca na jezdnię woda spowodowała, że konieczne było zamknięcie dwóch pasów ruchu służących do jazdy w kierunku ul. Diamentowej. W miejscu awarii ruch odbywa się wahadłowo po jednym pasie. Na dwóch pozostałych pracują służby MPWiK.

Z powodu uszkodzenia wodociągu pobliskie budynki nie miały wody w kranach. – „W tej chwili wszyscy mieszkańcy ul. Zemborzyckiej od numeru 54 do 86 mają podłączoną wodę” – mówi Magdalena Bożko, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.