Lublin. Awaria prądu przez uszkodzony kabel na budowie. Około 1,4 tys. odbiorców było bez prądu

koparka
Koparka | fot. Adobe Stock

Dzisiejsza awaria prądu w Lublinie, gdzie bez zasilania było całe osiedle Błonie na Czubach, została spowodowana przez uszkodzenie kabla na budowie. Około 1,4 tys. odbiorców przez blisko godzinę było pozbawionych prądu.

Awaria prądu w Lublinie, 22 listopada

Do awarii doszło w środę (22.11) około godz. 13:30 na osiedlu Błonie na lubelskich Czubach. Zostaliśmy powiadomieni przez mieszkańców, że na całym osiedlu nie ma prądu.

Jak się okazało, na terenie budowy przy ul. Jutrzenki doszło do mechanicznego uszkodzenia kabla przez zewnętrzną firmę w trakcie robót budowlanych.

Awaria dotyczyła budynków mieszkalnych, biur i użytkowych. Całkowicie prąd został przywrócony około godziny 14:10.

„Wskutek awarii przez około godzinę 1,4 tys. odbiorców było bez dostępu do prądu. Awaria dotyczyła dziewięciu stacji” – informuje Karol Łukasik, rzecznik prasowy PGE Dystrybucja.

Zobacz także: Awaria prądu w Lublinie lub planowana przerwa w dostawie prądu. Gdzie nie będzie prądu?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.