Akcja policji na Tatarach. W mieszkaniu mieli marihuanę, amfetaminę, kokainę i tabletki ekstazy

narkotyki tatary
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina, u których ujawniono narkotyki | fot. KMP Lublin

Do aresztu trafiło dwóch mieszkańców Lublina w wieku 24 i 31 lat. W mieszkaniu na lubelskich Tatarach znaleziono marihuanę, amfetaminę, kokainę i 200 tabletek ekstazy. Grozi im do 12 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i Wydziału Wywiadowczego z KMP w Lublinie weszli w posiadanie informacji, że dwóch mieszkańców Lublina w wieku 24 i 31 lat zajmuje się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i mogą posiadać narkotyki.

Do zatrzymania mężczyzn doszło w niedzielę późnym wieczorem na lubelskich Tatarach. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych 31-latka funkcjonariusze ujawnili 2 kg marihuany, ponad kilogram amfetaminy oraz 200 tabletek ekstazy. Ponadto policjanci w mieszkaniu mężczyzny znaleźli kokainę, wagi elektroniczne oraz pakiet ponad tysiąca woreczków z zapięciem strunowym.

Z kolei u 24-latka kryminalni ujawnili i zabezpieczyli marihuanę, z której można by przygotować ponad 400 porcji dilerskich tego narkotyku. Mężczyzna w domu uprawiał również konopie indyjskie.

Czytaj także: Ile wynosi „działka” lub „porcja” dilerska według prawa? Mamy odpowiedź!

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych pieniądze w kwocie 18 600 zł. Starszy z nich w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Karny był m.in. za posiadanie narkotyków, pobicia, groźby, oszustwa i niszczenie mienia.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty prokuratorskie. Młodszy z nich usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz uprawy konopi indyjskich. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 31-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, udzielanie narkotyków oraz za uczestniczenie w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.