Lublin: 19-latek napadał na ulicy i groził nożem

68 82916
zdjęcie ilustracji: fot. Policja

Policjanci zatrzymali sprawcę napadów z nożem ręku, na kobietę oraz dwóch młodych mężczyzn. Napastnik grożąc pocięciem twarzy zabierał pieniądze lub telefony komórkowe.

Ustalenie napastnika było możliwe dzięki operacyjnej pracy kryminalnych oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Sprawca to 19-latek, karany wcześniej za kradzieże. Młody mężczyzna ukrywał się przed policją. Został rozpoznany i zatrzymany przez policyjny patrol z III komisariatu, którzy dostrzegł go na osiedlu Kośminek.

Do pierwszego rozboju doszło 23 października na ul. Glinianej. Około godziny 14.00 napadł na 26-latkę. Wyjął nóż i wymachując nim przed jej twarzą groził, że go użyje. Zabrał jej pieniądze w kwocie 150 złotych. Następny napad miał miejsce 3 listopada przy ul. Gilowej. Tam z pomocą dwóch swoich kolegów zagroził nożem 20-latkowi zabierając mu telefon o wartości 3500 złotych, portfel i dokumenty. Dzień później około godziny 2.00 zauważył jadącego nocnym autobusem miejskim młodego mężczyznę słuchającego muzyki. Wysiadł za nim na przystanku i na Pl. Dworcowym pobił i grożąc nożem zabrał 23-latkowi telefon komórkowy o wartości 800 złotych.

19-latek dziś zostanie doprowadzony do prokuratury oraz sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Odpowie za rozboje z użyciem noża, za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niech gnije w sztumie patologiczny śmieć, pierdolony. Powinni mu jeszcze pociąć mordę nożem, albo zaorać dupsko.