Lublin: 19-latek brutalnie zamordował swoją dziewczynę. Usłyszał wyrok

IMG 20171107 104553
W piwnicach kamienicy przy ul. Królewskiej zginęła 18-letnia Marlena | fot. Dominik Wąsik

19-letni Jan W. został skazany na 15 lat bezwzględnego więzienia za zabójstwo 18-letniej Marleny. Po zbrodni sam zgłosił się na policję i przyznał się do zabójstwa dziewczyny.

Do zbrodni doszło 3 listopada 2017 roku w piwnicy jednej z kamienic przy ul. Królewskiej w Lublinie. Przed tragicznymi scenami doszło do kłótni pomiędzy 18-letnią Marleną, a 19-letnim Jankiem. Chłopak miał stracić nad sobą kontrolę i sięgnął po nóż.

Po zbrodni 19-latek poszedł na policję i zgłosił, że zabił swoją dziewczynę. Wskazał policjantom miejsce, w którym doszło do tragicznego zdarzenia. Tam śledczy znaleźli ciało zmordowanej 18-latki.

– Marlena Z. miała osiem ran kłuto-ciętych na szyi, ranę kłutą brzucha, klatki piersiowej oraz głowy – informuje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Dodatkowo na jej rękach znajdowały się rany cięte, co oznacza, że broniła się przed kolejnymi ciosami.

Podczas przesłuchania w prokuraturze chłopak przyznał się do zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia. Chłopak został również zbadany przez biegłych psychiatrów. Według ich oceny, 19-latek jest całkowicie poczytalny i może odpowiadać przed sądem.

W poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Lublinie zakończyć się proces Jana W. Sąd skazał 19-latka na 15-lat bezwzględnego więzienia. Ponadto, sąd zobowiązał skazanego do zapłaty rodzicom dziewczyny 150 tys. zł zadośćuczynienia.

Wyrok jest nieprawomocny

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.