Nadciąga załamanie pogody. Burze śnieżne, silny wiatr i opady

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Przyrost pokrywy śnieżnej podczas nachodzącej nocy może wynieść w naszym regionie od 5 cm do 10 cm. Na drogach może być ślisko, a silny wiatr sprzyjać będzie występowaniu zawiei i zamieci śnieżnych.

Dziś do naszego kraju wkroczy aktywny niż wtórny ze strefą umiarkowanych oraz intensywnych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie deszczu. Układ ten przyniesie również silne, a miejscami bardzo silne porywy wiatru z kierunków zachodnich.

Według Polskich Łowców Burz apogeum wahań pogody nastąpi w czwartek wieczór, w noc z czwartku na piątek i piątek rano. Z ich informacji wynika, że zagrożona jest południowo-zachodnia (zwłaszcza Dolny Śląsk), południowa, południowo-wschodnia i częściowo centralna część kraju.

W naszym województwie prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm. Oprócz samego śniegu będzie mocno wiało. – Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, z porywami do 80 km/h, z południowego zachodu. W strefach opadów śniegu wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne – prognozuje Ewa Łapińska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jeśli drogowcy nie poradzą sobie z oczyszczeniem dróg, może nas czekać paraliż komunikacyjny na terenie województwa lubelskiego w nocy z czwartku na piątek oraz w piątkowy ranek.

Podziel się tą informacją ze znajomymi! Udostępnij materiał – klik

Źródło: Polscy Łowcy Burz / IMGW / oprac. własne

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.