Lubelskie: Wraca mobilny punkt szczepień bez rejestracji. Wiemy, w których powiatach się pojawi

Mobilny punkt szczepień na Placu Zamkowym w Lublinie
Mobilny punkt szczepień na Placu Zamkowym w Lublinie | fot. Katarzyna Link, LUW

Mobilny punkt szczepień w Lublinie cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas majówki. Między 1 a 6 maja bez wcześniejszej rejestracji zaszczepiło się 3 500 osób. Teraz mobilny punkt szczepień pojawi się w innych miastach woj. lubelskiego.

Relokacja mobilnego punktu szczepień w woj. lubelskim

Mobilne punkty szczepień przeciwko koronawirusowi ruszają na nowo. Do punktów trafią ponownie jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson. Ich ilość nie jest na ten moment znana, ponieważ szczepionki nie trafiły jeszcze do Polski.

Uruchomienie mobilnych punktów szczepień planowane jest w najbliższych dniach. W każdym województwie wyznaczonych zostanie pięć takich punktów. Mobilny punkt szczepień stanie w powiatach o najmniejszej liczbie osób zaszczepionych: biłgorajski, chełmski, lubelski, łukowski i zamojski.

Na szczepienie w mobilnym punkcie szczepień można przyjść „z marszu”, bez wcześniejszego zapisywania się czy umawiania na konkretną godzinę. Wystarczy zgłosić się w mobilnym punkcie szczepień powszechnych, okazać dowód osobisty i wypełnić formularz kwalifikacyjny i zaczekać w kolejce.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.