Lubelskie: Więcej patroli na drogach. Rusza policyjna akcja „Znicz”

Policyjna Akcja Znicz
Policyjna akcja "Znicz"

Głównym zadaniem policjantów będzie zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu w rejonach cmentarzy, ale również na głównych ciągach komunikacyjnych.

Policyjna akcja „Znicz” rozpoczyna się w środę, 31 października – od godz. 6 i potrwa do 4 listopada – do godz. 22. W tym okresie służbę będzie pełnić więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy.

Okres „Wszystkich Świętych” to czas nie tylko zadumy i refleksji, ale także czas podróży na groby bliskich oddalone nawet o kilkaset kilometrów od miejsc zamieszkania. Wiąże się to jak zwykle ze zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, szczególnie w okolicach cmentarzy.

Funkcjonariusze będą kierować ruchem, pomagać kierowcom poruszać się w rejonach nekropolii, wskazywać miejsca parkingowe.

Nie dajmy się zaczarować pogodzie, która według prognoz ma być dobra, a więc będzie sprzyjać szybkiej jeździe. Zwracajmy uwagę na prędkość, stosujmy się do ograniczeń, bo jak niestety pokazał tamten rok – prawie 40 proc. śmiertelnych ofiar wypadków było spowodowanych nadmierną prędkością” – apelują policjanci.

Policjanci przypominają, żeby przed wyjazdem zadbać o stan techniczny samochodu, sprawdzić poziom płynów, działanie świateł i wycieraczek, ale również zadbać o pozostawione w tym czasie domy i mieszkania oraz pamiętać o bezpieczeństwie w pobliżu.

Nie zabierajmy większych kwot pieniędzy, biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów. Warto mieć odliczoną na zakupy kwotę pieniędzy i trzymać ją w innym miejscu niż portfel i dokumenty. W trakcie płacenia za zakupy, nie pokazujmy, ile pieniędzy mamy przy sobie” – radzą policjanci.

Funkcjonariusze przypominają również, by porządkując groby nawet na chwilę nie spuszczać z oka torebki, czy portfela, a parkując auto zabrać ze sobą najbardziej wartościowe przedmioty i dokumenty.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.