Lubelskie: W nocy i nad ranem będzie ślisko na drogach regionu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa lubelskiego. W nocy i nad ranem na drogach będzie bardzo ślisko.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, -1°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C” – prognozuje Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od poniedziałku 28 stycznia od godz. 16.00 do wtorku 29 stycznia do godz. 8.00.

Dodatkowo dla powiatu bialskiego, Białej Podlaski, Chełma, chełmskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i włodawskiego wydano dodatkowe ostrzeżenie dotyczące opadów marznącego deszczu.

„Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu powodujących gołoledź” – prognozuje Michał Ogrodnik.

W tym przypadku ostrzeżenie obowiązuje od poniedziałku 28 stycznia od godz. 18.00 do wtorku 29 stycznia do godz. 00.00.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.