Lubelskie: Uwaga na oblodzenia! Trudne warunki na drogach regionu

nieg samochody ślisko zima
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że na drogach i chodnikach występuje oblodzenie. Podróż przez cały dzień mogą utrudniać też obfite opady deszczu i śniegu.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie opadów mokrego śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C” – prognozuje Anna Woźniak z IMGW.

Ostrzeżenie wydano dla powiatów: biłgorajski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, lubelski, Lublin, łęczyński, świdnicki, tomaszowski, włodawski, zamojski i Zamość.

W niedzielę termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą dwie kreski na plusie. W pierwszej połowie dnia padać będzie przeważnie deszcz ze śniegiem i śnieg. W drugiej połowie dnia opady zdecydowanie się nasilą, przez co prognozuje się przyrost pokrywy mokrego śniegu o kolejne centymetry.

„Pokrywa śnieżna będzie się roztapiać, zmieniając się w błoto pośniegowe i powodując rozlewiska. Na drogach może być bardzo ślisko, a kierowcy powinni dostosowywać prędkość do panujących warunków” – alarmują synoptycy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.