Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych: Przyjadą browary z całego kraju

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych: Przyjadą browary z całego kraju - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Na targach będzie można degustować browary prosto z beczek

W dniach 28-29 listopada Lublin stanie się centrum piwnej rewolucji. Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych to impreza, która łączy pasję browarników, piwowarów domowych, a przede wszystkim fanów trunku w każdym odcieniu. W wydarzeniu udział bierze ponad 20 browarów rzemieślniczych z całej Polski. Pojawią się także goście i piwa z zagranicy.

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych odbędą się 28 i 29 listopada. Pojawi się ponad 20 różnych browarów z całego kraju. Rozstawią swoje stoiska w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Browary rzemieślnicze to zwykle kilku lub kilkunastoosobowe firmy. Niektórzy warzą kontraktowo (wynajmują browar żeby uwarzyć swoje piwo) lub kupują własny sprzęt.

12118916_809098555869724_4114456858796491345_n

Na Targi przyjadą przede wszystkim małe browary rzemieślnicze, dla których najważniejsza jest jakość warzonego piwa. Pojawi się blisko 100 piw w wielu stylach, różnych walorach smakowych i często oryginalnych etykietach. Nie zabraknie IPA, stoutów, piw pszenicznych czy belgijskich. To idealna okazja żeby przekonać się, że piwo może np. pachnieć cytrusami, owocami tropikalnymi, smakować doskonałą kawą albo czekoladą lub mieć aromat dobrej whisky. Będą także piwa kwaśne, wędzone z dodatkiem laktozy czy wanilii.

Wśród Wystawców są m.in.: AleBrowar, Browar Widawa, Trzech Kumpli, Pracownia Piwa, Spirifer, Szałpiw, Profesja, Browar Stu Mostów, Wrężel, Ursa Maior, Dukla, Brokreacja, Pinta, Birbant, Kingpin, Browar Zamkowy Cieszyn, Piwne Podziemie, PiwoWarownia, Nepomucen, Revolta, Beer Bros, Kraftwerk, Dobry Zbeer (multitap), Dziki Wschód (pub), Saela (kosmetyki piwne).  Pojawią się także piwa z browaru Artezan, Baba Jaga i Veholt.

W Targach udział weźmie twórca browaru Veholt – Jan HalvorFjeld, który przyleci do nas
z Norwegii.

Degustacja

Targi to doskonała okazja do spotkań i rozmów z przedstawicielami browarów, ale także degustacji trunków. Większość browarów przywiezie swoje piwo w „beczkach” i będzie nalewać je z kranu.

Specjaliści o warzeniu piwa

Lubelski oddział Piwowarów Domowych poprowadzi wykłady, podczas których dowiemy się, jak uwarzyć swoje piwo w domu. Wśród omawianych zagadnień znajdą się tematy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych piwowarów. Podczas Targów odbędą się także spotkania z piwowarami i twórcami małych browarów.

Jeśli nie znacie się na piwie – nie szkodzi. Doradcy Piwni, których spotkacie na hali chętnie doradzą i opowiedzą o konkretnych trunkach.

piwa15_plakat

CZAS I MIEJSCE:

Sobota 28.11.2015, godz. 12:00-24:00
Niedziela 29.11.2015, godz. 10:00-17:00
Targi Lublin ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin; Hala: A

BILETY:

Jednokrotnego wstępu – 2 zł.
Wielokrotnego wstępu jednego dnia – 5 zł.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Piwo lej barmanie, piwo lej:) Pamiętaj o pianie równo lej, tylko nie przelej. Moje święto złote czasy rezerwuje wolne w pracy. Raz się żyję.