Lubelskie: Sześć osób z podejrzeniem koronawirusa w szpitalach

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W województwie lubelskim w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem pod obserwacją w szpitalach przebywa 6 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 278 osób. Jedna osoba została poddana kwarantannie.

Według danych Ministerstwa Zdrowia przekazanych w czwartek o godz. 16.40, w związku z koronawirusem w całej Polsce hospitalizowanych jest 92 osoby. 490 osób poddano kwarantannie domowej, a 5647 zostało objętych nadzorem sanepidu. Do tej pory potwierdzono jeden przypadek koronawirusa w Polsce.

„Jest to pacjent w województwie lubuskim, przebywa w szpitalu w Zielonej Górze, czuje się dobrze. Pacjent przyjechał z Niemiec. Wszystkie osoby, które miały z nim styczność są objęte kwarantanną domową. Wszystkie procedury zadziałały tak, jak powinny zadziałać. Proszę o uszanowanie prywatności pacjenta” – informuje Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, opublikowanych w czwartek wieczorem, w okresie od 31 grudnia 2019 roku do 5 marca tego roku, na świecie odnotowano 95 315 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 3 282 zgony. Śmiertelność wyniosła 3,4 proc.

Śmiertelne przypadki na świecie

Najwięcej przypadków śmiertelnych koronawirusa odnotowano w Chinach (3014), ale także we Włoszech (107), Iranie (92), Korei Południowej (35), Stanach Zjednoczonych Ameryki (11), na pokładzie międzynarodowego przewoźnika (Japonia) (6), Japonii (6), Francji (4), Australii (2), Filipinach (1), San Marino (1), Hiszpanii (1), Tajwanie (1) i Tajlandii (1).

Badania na koronawirusa w Polsce

Badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 z chińskiego Wuhanu, który wywołuje chorobę COVID-19 prowadzone są już w 9 laboratoriach w Polsce, a od piątku 6 marca próbki badane będą również w trzech stacjach sanitarno-epidemiologicznych w Lublinie, Łodzi i Poznaniu. W przyszłym tygodniu próbki będzie można zacząć badać jeszcze w jednym laboratorium w Warszawie.

Czytaj także: Firma z Lublina stworzyła test na koronawirusa 2019-nCoV. „Wyniki w 10 minut”4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Nasza służba zdrowia to…….przemilczny.
  W szpitalach zostają tylko często ci którzy niewiele potrafią.
  Do tych najlepszych niebotyczny czas oczekiwania i tylko prywatnie a poza tym ci najlepsi mają już prywatne szpitale i kliniki.
  W Polsce im głupszy lekarz tym bardziej zarozumiały- nie widzieli jak zachowują się lekarze w innych krajach gdzie medycyna stoi na wysokim poziomie.
  Dla plebsu zostali tylko niestety ci niedouczeni,których i tak lepiej omijać szerokim łukiem.
  Niech rząd dalej sieje propagandę.
  Pokazują nam jak myć ręce prawidłowo!!!
  O matko– cioci po roku od operacji w Lublinie musieli amputować nogę w Zamościu bo bakterie były !!!!To co ??- myli łapy?
  To chory kraj z chorymi orzepisami
  Ps o jakim duplikacie piszcie- fałsz!!!!!

 2. Tylko ta pani z sanepidu która ujawniła prawdę o koronowirusie w Polsce została medal i zwolnienie z pracy bo złamała zasadę i podała do opinii publicznej to wiadomość a przecież jest zakaz informowania Polaków. wybory ważniejsze