Lubelskie Święto Chleba 2022 w Lublinie. Warsztaty piekarskie, konkursy, oraz pogadanki na temat zdrowej żywności

chleb
Chleb | fot. Adobe Stock

W niedzielę (4 września) warto wybrać się do Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie odbędzie się XXIV Lubelskie Święto Chleba. To okazja do tego, aby nabyć regionalne produkty oraz do zobaczenia występów artystycznych.

Lubelskie Święto Chleba w Lublinie 2022

W niedzielę 4 września 2022 r., w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się XXIV Lubelskie Święto Chleba. To doskonała okazja do spotkania rzemieślników piekarstwa i cukiernictwa z Lubelszczyzny z konsumentami. Ideą święta jest uczczenie chleba, który jest symbolem szacunku do ciężkiej pracy, dostatku jak i gościnności. Podczas wspólnego świętowania nie zabraknie tradycyjnych wypieków czy produktów regionalnych, zabaw i konkursów.

„Ideą tego święta – uczcić chleb, który dosłownie i symbolicznie stanowi podstawę niezbędną do przeżycia każdego z nas. Pokazać dobre polskie pieczywo i smakołyki cukiernicze z zakładów, które wbrew rynkowym trendom starają się zachować wierność starym dobrym technologiom i recepturom. Oddać należny szacunek tym, którzy chleb wytwarzają i docenić tych, którzy potrafią się nim dzielić. Podziękować tym, którzy na co dzień wybierają zdrowe polskie pieczywo z rzemieślniczych piekarni i promować postawy racjonalnych zakupów i niemarnowania chleba” – mówi Iwona Trofimenko, kierowniczka Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie.

Tegoroczna edycja Lubelskiego Święta Chleba będzie odbywała się pod hasłem: „Wpływ dobrego jedzenia na jakość widzenia”. W trakcie trwania imprezy będzie można również zbadać wzrok, zasięgnąć porad wykwalifikowanych optyków na temat doboru okularów oraz wziąć udział w konsultacjach na temat tego, jaka żywność ma wpływ na jakość naszego wzroku. Nie zabraknie również muzyki ludowej, która będzie rozbrzmiewać ze sceny przy miasteczkowym rynku.

XXIV Lubelskie Święto Chleba odbędzie się w niedzielę 4 września na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej. Większość stoisk i atrakcji zostanie umieszczonych na terenie ekspozycji pt. „Miasteczko Prowincjonalne”. Ponadto tego dnia w Muzeum Wsi Lubelskiej, w chałupie z Żukowa (sektor Wyżyna Lubelska) w godz. 10:00-13:00 odbędzie się pokaz wypieku podpłomyków. Natomiast o godz. 13:30 organizatorzy zaproszą na ich degustację.

Bilety wstępu: 20 zł (normalny); 10 zł (ulgowy)

XXIV Lubelskie Święto Chleba 2022 – PROGRAM

NIEDZIELA – 4 WRZEŚNIA

10:00 Uroczysta Msza Święta
11:00 Powitanie gości
11:15 Rozpoczęcie warsztatów, konkursów, pokazów i zabaw oraz jarmarku produktu regionalnego
11:20 Degustacja produktów regionalnych i tradycyjnych
12:00 Występy artystyczne
16:30 Wręczenie nagród dla laureatów konkursów

Lubelskie Święto Chleba w skansenie 2022
Lubelskie Święto Chleba w skansenie 2022 | materiały organizatora

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.