Lubelskie: Nadciąga silny mróz! Dziś w nocy nawet -17 stopni!

zima mróz śnieg
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla części województwa lubelskiego o silnych mrozach, które wystąpią w nocy z czwartku na piątek. Słupki rtęci mogą zatrzymać się nawet na siedemnastej kresce poniżej zera!

„Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -17°C do -15°C. Wiatr słaby, od 2 do 10 km/h, zmienny” – prognozuje Michał Jaworski w Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie obowiązuje powiaty: bialski, Biała Podlaska, Chełm, chełmski, hrubieszowski, lubartowski, łęczyński, łukowski, parczewski, radzyński, rycki i włodawski.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości o konieczności odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli.

Odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny.

Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.