Lubelskie: Nadciąga silny mróz! Dziś w nocy nawet -17 stopni!

zima mróz śnieg
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla części województwa lubelskiego o silnych mrozach, które wystąpią w nocy z czwartku na piątek. Słupki rtęci mogą zatrzymać się nawet na siedemnastej kresce poniżej zera!

„Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -17°C do -15°C. Wiatr słaby, od 2 do 10 km/h, zmienny” – prognozuje Michał Jaworski w Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie obowiązuje powiaty: bialski, Biała Podlaska, Chełm, chełmski, hrubieszowski, lubartowski, łęczyński, łukowski, parczewski, radzyński, rycki i włodawski.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości o konieczności odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli.

Odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny.

Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.