Lubelskie: Dwa kąpieliska zamknięte. Sprawdź, gdzie nie można wchodzić do wody

mati 3149167 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Z powodu pogorszenia się jakości wody zamknięto dwa kąpieliska na terenie województwa lubelskiego – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Sprawdź, gdzie nie można wchodzić do wody.

O aktualnym stanie czystości wody w miejscach, w których w tym sezonie turystycznym zorganizowano kąpieliska Główny Inspektorat Sanitarny poinformował na swojej stronie internetowej.

Zbiorniki, w których woda została uznana za nienadającą się do kąpieli to: Stawy „Echo” na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego (powiat zamojski) oraz kąpielisko na zalewie „Bojary” w Biłgoraju (powiat biłgorajski).

Kąpielisko na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego zostało zamknięte ze względu na czynniki mikrobiologiczne (sinice). W przypadku Biłgoraja podano „inne wymagania”.

Przypomnijmy, że nawet niewielkie ilość wypitej wody, w której pojawiły się sinice może skutkować przykrymi dolegliwościami, m.in. bólem brzucha, kolką, biegunką czy wymiotami.

Sinice również dla ryb są niebezpieczne, ponieważ w wodzie znajduje się mniejsza ilość tlenu i może nastąpić śnięcie ryb.

Czytaj także: Kąpieliska i jeziora w woj. lubelskim 2019. Gdzie się kąpać w wakacje?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.