Lubelskie: Do naszego regionu wraca zimowa aura. Spadnie śnieg, będzie ślisko!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Dzisiejszej nocy i w piątek prognozowane są intensywne opady śniegu. Synoptycy ostrzegają też przed oblodzeniem na drogach w województwie lubelskim.

Obecnie Polska znajduje się pomiędzy klinem wysokiego ciśnienia atmosferycznego znad północnej części kontynentu europejskiego a rozległym układem niżowym ulokowanym nad basenem Morza Śródziemnego.

„Niż ten charakteryzuje się mocno rozwiniętą w kierunku północnym zatoką niżową, której północne krańce sięgają województw południowych i południowo – wschodnich naszego kraju” – czytamy w komunikacie wydanym przez Grzegorza Zawiślaka.

Już w trakcie dzisiejszego wieczoru od południa wkroczy strefa ze słabymi oraz umiarkowanymi opadami śniegu, która następnie będzie rozprzestrzeniać się dalej w kierunku północnym.

W drugiej części nocy i oraz pierwszej części piątku opady dotrą m.in. nad województwo lubelskie. W trakcie przetaczania się strefy opadów śniegu o zmiennym natężeniu należy się liczyć z przyrostem pokrywy śnieżnej do ok. 3 cm. Na drogach zrobi się ślisko.

Źródło: Grzegorz Zawiślak – Polish Storm ChaserWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.