Lubelskie Dni Kultury Studenckiej Lublinalia 2023. Cztery dni koncertów. Poznaliśmy pierwszych artystów

Studenci ujawnili pierwsze informacje dotyczące imprezy Lublinalia 2023
Studenci ujawnili pierwsze informacje dotyczące imprezy Lublinalia 2023 | fot. Dominik Wąsik

Lublinalia 2023 to impreza organizowana przez samorządy studenckie czterech lubelskich uczelni: UMCS, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnikę Lubelską. Czterodniowa impreza odbędzie się w dniach 18-21 maja. Poznaliśmy pierwsze szczegóły.

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej Lublinalia

O jednej wspólnej imprezie w ramach obchodów Lubelskich Dni Kultury Studenckiej informowaliśmy już w lutym, kiedy to samorządy studenckie Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Lubelskiej oznajmiły, że w tym roku w maju zamiast kilku imprez studenckich w różnych częściach miasta, zorganizują jedną.

Tradycja organizacji Dni Kultury Studenckiej jest nierozerwalnie związana z wieloma miastami. Niezwykle cieszy nas fakt, że po raz pierwszy w historii, w gronie czterech uczelni, integrujemy uniwersyteckie środowisko, łącząc się w organizację tego wyjątkowego studenckiego świata – mówi prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor Uniwersytetu Marii Curier-Skłodowskiej w Lublinie.

Lublinalia 2023 Lublin. Znamy datę

Lublinalia 2023 odbędą się w dniach 18-21 maja 2023 r. Wszystkie koncerty odbędą się na terenach zielonych browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej. Podczas czterodniowej imprezy wystąpi łącznie 13 artystów reprezentujących szereg gatunków muzycznych. Wśród pierwszych ujawnionych artystów są: The Dumplings, Baranovski, Wieniawa, Young Igi i Zalia. Kolejnych artystów mamy poznać w najbliższych tygodniach.

W ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej przez cały maj mają być organizowane liczne wydarzenia towarzyszące, w tym SPAM Studencki Przegląd Alternatywnej Muzyki, Korowód, czy Biała Niedziela.

Lublinalia: kto wystąpi, artyści, lineup

Czwartek, 18 maja

  • Koncerty SPAM

Piątek, 19 maja

  • The Dumplings
  • Baranovski

Sobota, 20 maja

  • Young Igi

Niedziela, 21 maja

  • Wieniawa
  • Zalia

Zobacz także: Juwenalia 2023 wracają na tereny zielone Politechniki Lubelskiej. Poznaliśmy pierwsze szczegóły studenckiej imprezy

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. dni kultury studenckiej czyli chlanie piwska a potem netflix:)Tyle zostało z kultury studenckiej