Juwenalia 2023 wracają na tereny zielone Politechniki Lubelskiej. Poznaliśmy pierwsze szczegóły studenckiej imprezy

Publika bawiąca się na koncercie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

Poznaliśmy datę Juwenaliów 2023. Samorząd Studencki Politechniki Lubelskiej zaprasza na dwa dni znakomitej zabawy. Impreza po trzech latach przerwy wraca na tereny zielone przy ul. Nadbystrzyckiej. Kiedy w tym roku odbędzie się święto studentów?

Juwenalia 2023 Lublin. Znamy datę

Samorząd Studencki Politechniki Lubelskiej zaprasza na Juwenalia 2023. W tym roku święto studentów rozpocznie się 5 maja i potrwa do 6 maja. Nie zabraknie oczywiście licznych koncertów oraz wielu innych atrakcji. Podczas ostatniej imprezy na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej zagrali m.in. Tymek, Paluch, Happysad, Quebonafide, Planbe, Kult, czy Organek. Kto zadba o dobrą zabawę w tym roku? Szczegóły wydarzenia powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach.

Na ten moment studenci nie zdradzają jeszcze żadnych szczegółów. Prawdopodobnie zgodnie z tradycją Juwenalia zapoczątkuje barwny korowód, który powędruje z Placu Litewskiego w kierunku terenów zielonych Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej. Tam studenci wezmą udział w głównej części imprezy, a jest co świętować.

Tegoroczna edycja Juwenaliów jest niezwykle istotna, gdyż wpisuje się w obchody 70-lecia istnienia uczelni. Przypomnijmy, że Samorząd Studencki Politechniki Lubelskiej zapowiedział w lutym, że mimo pomysłu Związku Uczelni Lubelskich o organizacji jednej wspólnej imprezy w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej – Lublinalia 2023, Politechnika Lubelska i tak zorganizuje Juwenalia.

Jesteśmy przekonani, że organizowana przez nas impreza spotka się finalnie z akceptacją zarówno ze strony władz miasta Lublina, jak i władz naszej Alma Mater, ponadto poszczególne Samorządy Studenckie innych Uczelni rozumieją nasze stanowisko – czytamy w komentarzu Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej

Lublinalia 2023

W organizację Lublinaliów włączą się uczelnie zrzeszone w Związku Uczelni Lubelskich: Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Przyrodniczy. Na ten moment organizatorzy nie ujawniają jeszcze szczegółów tegorocznej imprezy.

Wiadomo, że w najbliższym czasie planują przekazać informacje dotyczące tegorocznych obchodów Lubelskich Dni Kultury Studenckiej.

Trwają jeszcze ustalenia dotyczące organizacji tego wydarzenia. Wszystkie szczegóły podamy po zakończeniu rozmów i wypracowaniu ostatecznej formuły współpracy na konferencji prasowej zorganizowanej wspólnie z uczelniami – informuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Zobacz także: Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2023 w zmienionej formie. Jedna impreza zamiast czterech?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.