Lubelski skansen zaprasza na wykopki. Przyjdź i zobacz, jak dawniej zbierało się ziemniaki

DSC 2482240918 KW 1
Wykopki w lubelskim skansenie | materiały organizatora

Nadszedł czas na jesienne prace gospodarskie. Motyki, kopaczki konne i inne tradycyjne narzędzia do zbioru ziemniaków pójdą w ruch przy okazji wykopków w lubelskim skansenie.

W niedzielę, 22 września w godzinach 11:30-17:00 w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się wydarzenie Wykopki w skansenie. Na polu obsadzonym ziemniakami tuż przy zagrodzie z Żabna będzie można zobaczyć różne sposoby kopania kartofli: ręczne przy użyciu motyk i mechaniczne przy pomocy kopaczki konnej.

Z kolei w chałupie z Niemiec gospodynie z Woli Osowińskiej zaprezentują tradycyjne potrawy z ziemniaków. Na dzieci będą czekały zajęcia plastyczne i quizy, w których motywem przewodnim będzie ziemniak. Ponadto dla przybyłych w tym dniu do skansenu przygotowano trochę zabawy przy ognisku w wąwozie nieopodal dworu z Żyrzyna i degustację pieczonych kartofli.

Bilety w cenie 6 zł (ulgowy) i 12 zł (normalny).

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.