Lubelski Rower Miejski nawet z kilkumiesięcznym opóźnieniem

LRM Lubelski Rower Miejski
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Miasto Lublin

Mamy ważną informację dla wszystkich mieszkańców Lublina, którzy zastanawiali się, od kiedy będzie można skorzystać z roweru miejskiego. Odpowiemy krótko: nieprędko.

Brak zainteresowania obsługą Lubelskiego Roweru Miejskiego

Lubelski Rower Miejski może mieć nawet kilkumiesięczne opóźnienie. Zgodnie z terminem system miał ruszyć 1 kwietnia, ale już wiadomo, że tego terminu nie da się dotrzymać.

W styczniu urzędnicy ogłosili przetarg na wyłonienie nowego operatora LRM. Oferenci złożyli blisko 100 pytań dotyczących przetargu, jednak ostatecznie żadna firma nie zdecydowała się na złożenie oferty.

Głównym powodem braku oferty był czas, a raczej jego brak. Wyłoniona firma miałaby miesiąc na przygotowanie i uruchomienie systemu. Zgodnie z zapisami przetargu, za każdy dzień opóźnienia ratusz naliczałby firmie 100 tys. złotych kary.

Nowy system ma być systemem 4 generacji – każdy rower będzie wyposażony we własny terminal do wypożyczeń. Zamiast elektrozamków – blokada koła.

Drugie podejście do przetargu

Ratusz przygotowuje się do ogłoszenia drugiego przetargu na wyłonienie operatora Lubelskiego Roweru Miejskiego.

„Trwają prace w celu wszczęcia ponownego postępowania na wybór operatora nowego systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego” – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

„Będziemy starali się jak najszybciej ogłosić nowy przetarg, natomiast biorąc pod uwagę czas niezbędny na jej przeprowadzenie uruchomienie nowego sezonu LRM z początkiem kwietnia prawdopodobnie będzie niemożliwe” – dodaje.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bardzoooooo nie fajnie !!! Miasto Lublin to wasza wina ;( przykro mi naprawdę