Lubelski gapowicz MPK ma na swoim koncie 168 mandatów

mpk kasownik

W ubiegłym roku kontrolerzy w miejskich autobusach w Lublinie wystawili prawie 40 tys. mandatów. Rekordzista dostał ich aż 168 i ani jednego nie zapłacił. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zapewnia, że ma sposoby na odzyskanie zaległości.

Pasażer na gapę musiał jeździć systematycznie. Dostał 168 mandatów i żadnego jeszcze nie zapłacił. Gapowicz to nie od dziwo uczeń, student czy młody człowiek. To 43-latek, który nie pracuje i nie ma stałego miejsca zameldowania. Mężczyzna zebrał już 168 wezwań do zapłaty. Z tego tytułu jest winny ZTM-owi ponad 32 tysiące złotych.

Gapowicze złapani przez kontrolerów muszą płacić kary za jazdę bez biletu. Ta wynosi 140 złotych. Wyjątkiem jest gdy zapłacimy od razu u kontrolera lub w kasie w przeciągu tygodnia. Wtedy możemy liczyć na 42 złote mniej.

- W całym 2014 roku kontrolerzy wystawili ponad 38 tysięcy wezwań do zapłaty za jazdę bez ważnego biletu - informuje Justyna Góźdź, rzeczniczka ZTM Lublin.

Z lubelskiej komunikacji miejskiej korzysta rocznie 120 mln pasażerów. Zaledwie 2,5 proc. z nich to gapowicze.

fot. spottedlublin.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. „Z lubelskiej komunikacji miejskiej korzysta rocznie 120 mln pasażerów.” Milionów? Ja nie wiem, co to by było gdyby prawie trzykrotność obywateli kraju jeździła naszym lubelskim MPK….