Lubelska policja podsumowała akcję NURD. 830 mandatów za przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych

Radiowóz policji przy ulicy
Radiowóz policji przy ulicy | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z lubelskiej drogówki przeprowadzili we wtorek działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas tej akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także na kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego.

Podsumowanie akcji NURD

Podczas wtorkowej ogólnopolskiej akcji pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego (NURD) policjanci z drogówki zwracali szczególnie uwagę na zachowania kierowców pojazdów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Mundurowi obserwowali poczynania kierowców zarówno na trasach krajowych i wojewódzkich, ale także w centrum miast, gdzie ruch pieszych i cyklistów jest największy.

Podczas całodniowych działań policjanci ujawnili łącznie 312 wykroczeń kierujących pojazdami wobec pieszych i 34 wykroczenia wobec rowerzystów. W 830 przypadkach ujawniono przekraczanie prędkości przez kierujących pojazdami w rejonie przejść dla pieszych.

Jednak nie tylko zachowaniu kierujących pojazdami przyglądali się policjanci z drogówki. W radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych kontrolowali również sposób zachowania samych pieszych, rowerzystów i motocyklistów, którzy także często zapominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Łącznie na terenie województwa ujawniono 540 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 586 – przez rowerzystów.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.