Lubelska KAS szuka kandydatów do służby. Jakie zarobki?

fabryka1
Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów i dwa magazyny | fot. KAS

Skarbówka szuka kandydatów do służby. Poszukiwani są funkcjonariusze do Działu Dochodzeniowo-Śledczego w Lublinie i Białej Podlaskiej. Jakie wymagania trzeba spełnić oraz ile można zarobić?

Zostań funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie jest jednostką nadrzędną, prowadzącą nadzór nad pracą urzędów skarbowych województwa lubelskiego oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. To właśnie tu prowadzone są rekrutacje na pracowników i funkcjonariuszy wszystkich urzędów.

Obecnie poszukiwani są kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Wolne są 4 etaty w Lublinie i 4 w Białej Podlaskiej do Działów Dochodzeniowo-Śledczych.

Do głównych zadań funkcjonariuszy będzie należeć rozpoznawanie, wykrywanie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń skarbowych, zapobieganie tym przestępstwom oraz ściganie ich sprawców, w zakresie określonym w Kodeksie karnym skarbowym.

„Bierzemy pod uwagę zwiększenie ilości wolnych etatów. W tym roku dużo osób przeszło na emeryturę. W związku z tym będziemy rekrutować nowych funkcjonariuszy celno-skarbowych, zarówno do pracy wewnątrz kraju jak i na granicy” – mówi Artur Krukowski, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Rekrutacja składa się z kilku etapów. Do 19 marca należy złożyć kwestionariusz osobowy oraz niezbędne dokumenty w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie (ul. Szeligowskiego 24). Można zrobić to osobiście lub listownie. Następnie kandydaci wezmą udział w teście wiedzy, teście sprawnościowym, psychologicznym i kompetencyjnym. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna.

Jakie są wymagane kryteria do pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej?

  • obywatelstwo polskie;
  • korzystanie z pełni praw publicznych;
  • niekaralność;
  • wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe;
  • nieposzlakowana opinia;
  • stan zdrowia pozwalający na pełnienie służby na określonym stanowisku.

Dodatkowym atutem będzie wykształcenie wyższe prawnicze i prawo jazdy kat. B.

Obecnie IAS w Lublinie prowadzi też rekrutację na pracowników cywilnych. Poszukiwani są pracownicy do II US w Lublinie, US w Zamościu, Kraśniku oraz Izby Administracji Skarbowej. Oferty można znaleźć na stronie IAS Lublin oraz na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zarobki na starcie zaczynają się od kwoty 3,3 tys. zł brutto.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.