Lubelska Karta Turysty ułatwi zwiedzanie Lublina. Ile będzie kosztować?

Lubelska Karta Turysty zapewni wstęp wolny do większości muzeów, zabytków, zniżki w restauracjach, obiektach sportowych czy kulturalnych oraz bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej.

Wprowadzenie karty zniżkowej dla turystów zaplanowano najpóźniej od maj 2017 r. Ma być dużym ułatwieniem dla turystów i mieszkańców Lublina, którzy kupując wybrany pakiet turystyczny będą mogli bez ponoszenia dodatkowej opłaty lub ze zniżką skorzystać z bogatej oferty turystycznej, kulturalnej oraz rekreacyjnej miasta.

– Jubileusz 700-lecia miasta to nie tylko święto Lublina i jego mieszkańców. W 2017 roku chcemy jeszcze szerzej otworzyć nasze miasto przed turystami i zaprosić do Lublina po raz pierwszy tych, którzy jeszcze u nas nie byli. Chcemy wykorzystać ten potencjał i zaproponować Lubelską Kartę Turysty – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Mowa tu o wstępie wolnym do większości muzeów, zabytków, zniżkach w restauracjach, obiektach sportowych czy kulturalnych oraz bezpłatnym korzystaniu z komunikacji miejskiej. Lubelska Karta Miejska dostępna będzie kilku wariantach, co pozwoli odnaleźć każdemu najbardziej odpowiednią ofertę.

LKT będzie dostępna w wersji 24h i 72h. Dobowa wersja ma kosztować ok. 40 złotych, a trzydobowa ok. 60 złotych. Do cen nie została jeszcze wliczona komunikacja miejska, przez co ceny lekko pójdą w górę.

Lubelską Kartę Turysty będzie można nabyć za pośrednictwem internetu bądź w Biurze Obsługi Karty.

(fot. Dominik Wąsik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.