Lubelscy terytorialsi ćwiczyli ze strażakami i ratownikami WOPR na zalewie w Żółtańcach

Szkolenie WOT
Szkolenie z ratownictwa wodnego z PSP i WOPR | fot. DWOT

Pływali łodziami ratowniczymi i ewakuowali osoby znajdujące się w wodzie. Żołnierze 24 batalionu lekkiej piechoty z Chełma doskonalili umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego.

Organizatorem szkolenia była Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 1 w Chełmie. Terytorialsi z 24 batalionu lekkiej piechoty z Chełma pod okiem strażaków i ratowników WOPR-u szkolili się z zakresu ratownictwa wodnego.

Na Zalewie Żółtańce uczyli się różnych technik ewakuacji osób znajdujących się w wodzie, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także prowadzenia działań poszukiwawczych osób na linii brzegowej zbiornika.

Zadania żołnierzy WOT skupiały się na prowadzeniu akcji ratowniczej przy użyciu łodzi rozpoznawczych i ubrań do pracy w wodzie. Ponadto Terytorialsi mieli okazję zapoznać się ze sprzętem specjalistycznym strażaków i ratowników wodnych.

Mogliśmy w praktyce poznać szersze zastosowanie sprzętu i podpatrzeć strażaków, którzy, na co dzień mają większe doświadczenie w takich akcjach. Wymieniliśmy się doświadczeniami, zdobyliśmy dużo nowych wiadomości praktycznych i przykładów, które strażacy mają podczas pełnienia swojej służby” – mówi uczestniczka szkolenia kpr. Paulina Pawłowicz z 24 batalionu lekkiej piechoty z Chełma.

To nie pierwsze tego typu ćwiczenia. Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej zrealizowali do tej pory kilka wspólnych szkoleń z PSP i WOPR w zakresie prowadzenia akcji ratunkowych na wodzie i lądzie.

Tego typu ćwiczenia mają przygotować żołnierzy OT do efektywnego współdziałania z innymi służbami ratowniczymi podczas akcji kryzysowych w naszym regionie” – mówi kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

2LBOT Zoltance 1
Szkolenie z ratownictwa wodnego z PSP i WOPR | fot. DWOT

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.