Loty na Riwierę Turecką zainaugurują sezon wakacyjny 2024 na lotnisku w Lublinie. Poznaliśmy szczegóły

Riwiera Turecka
Riwiera Turecka | fot. Adobe Stock

Jeśli kawa ma majówkę, to tylko po turecku – tak Port Lotniczy Lublin zapowiada rozpoczęcie połączeń na Riwierę Turecką, które zainaugurują sezon wakacyjny Lato 2024.

Z Lublina na Riwierę Turecką

Loty do Antalyi rozpoczną się od niedzieli, 28 kwietnia 2024 r. i będą oferowane raz w tygodniu, do końca maja. W czerwcu połączenie to będzie już dwa razy w tygodniu, oprócz niedziel także w środy. Taką ofertę dla turystów z województwa lubelskiego przygotowało biuro podróży Coral Travel.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie do Antalyi, wybierając ofertę z kilku biur podróży, można było polecieć aż cztery razy w tygodniu. Jak bardzo popularny jest to kierunek wśród turystów, świadczy fakt, że zapowiedzi na nadchodzące wakacje mówią już o pięciu połączeniach tygodniowo.

„Rozmowy z naszymi partnerami owocują tym, że po bardzo udanym sezonie wakacyjnym 2023, czeka nas kolejne z pewnością rekordowe lato, zarówno pod względem liczby kierunków, jak i miejsc w samolotach. Zaczynamy, po raz pierwszy w historii lotniska, już od majówki, którą będzie można spędzić w słonecznej Turcji, na pięknych plażach, w otoczeniu fascynującej kultury” – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Zobacz także: Skarb Państwa odkupi od Lublina udziały lotniska w Świdniku? Wojsko planuje otworzyć tam bazę śmigłowcową

Przypomnijmy, że od czerwca do października 2023 r. lotnisko odprawiło blisko 190 tys. pasażerów, z czego 65 tysięcy to podróżni lotów wakacyjnych. W lipcu i sierpniu odnotowano rekordowe liczby pasażerów w całej jedenastoletniej historii lotniska.

Po raz pierwszy w siatce połączeń znalazły się loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Z lubelskiego lotniska można również było polecieć na urlop do innych popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu, Burgas nad Morzem Czarnym czy włoskiego Bergamo. Pełne samoloty latały również nad polskie morze, do Gdańska.

Wakacje 2024 na lubelskim lotnisku

Oferta lotów na Lato 2024 z lubelskiego lotniska zapowiada się niezwykle interesująco. Od czerwca 2024 roku do siatki połączeń z Portu Lotniczego Lublin dołączą nowości, długo wyczekiwany Egipt (Hurghada) oraz grecka wyspa Kreta. Kolejne nowości mają zostać ogłoszone w najbliższym czasie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.