Lotnisko Lublin. Wzrost odprawionych pasażerów we wrześniu

ryanair aircraft 3 e1476940654248
Zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie lotnisko po raz kolejny zalicza kolejny wzrost w liczbie odprawionych pasażerów. Od początku roku z portu skorzystało już ponad 300 tysięcy osób.

 

Wrzesień to kolejny dobry miesiąc dla Portu Lotniczego Lublin. Lotnisko odprawiło w ciągu ubiegłych 30 dni 43 299 pasażerów co daje dokładnie 24,9 % wzrostu do analogicznego miesiąca sprzed roku, gdzie wówczas obsłużono niespełna 35 tys. pasażerów.

 

Wzrosty w statystykach pojawiły się również w operacjach lotniczych. We wrześniu z lubelskiego lotniska wylądowały i wystartowały 453 samoloty. Ta liczba daje o 8,6% więcej operacji niż we wrześniu 2016 r.

 

Od początku tego roku z lubelskiego lotniska skorzystało w sumie 316 tys. osób, a w całym ubiegłym 377 tysięcy. Władze portu szacują, że liczba pasażerów w 2017 roku może wynieść nawet 430 tysięcy.

 

Przypomnijmy, że pod koniec października ma zostać uruchomione połączenie do Mediolanu. Będą je wykonywały tanie linie lotnicze easyJet. Natomiast na sezon zimowy linie Small Planet planują loty do Werony.

 

Materiał powstał przy współpracy z portalem lubelskielotnisko.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.