Lotnisko Lublin: Będzie kolejne połączenie z lotniska w Świdniku? Jest propozycja

Inauguracyjny lot BRAVO AIRWAYS

Linie lotnicze Urga Air chcą uruchomić połączenie z Lublina do Równego. Byłoby to piąte połączenie z lubelskiego lotniska na Ukrainę.

Portal branżowy pasazer.com poinformował, że do Portu Lotniczego Lublin chce latać ukraińskie linie lotnicze Urga Air. W czasie odbywającego się forum International Aviation w Równym przedstawiciele ukraińskiej linii lotniczej mówili o chęci uruchomienia lotów do Polski.

Urga Air to założone w 1993 roku ukraińskie linie lotnicze. Obsługują głównie loty czarterowe oraz cargo. Flota przewoźnika składa się głównie z samolotów Saab 340B oraz AN-26. Loty z Lublina do Równego miałyby się odbywać tymi pierwszymi, które mogą zabrać na pokład 36 pasażerów.

Przypomnijmy, że byłoby to piąte połączenie między Lublinem a Ukrainą – ostatnio trzy trasy z lubelskiego portu lotniczego uruchomiły ukraińskie linie lotnicze Bravo Airways. Przewoźnik oferuje loty z Lublina do Kijowa, Charkowa oraz Chersonia. Z kolei z Wizz Air latamy dwa razy w tygodniu do Kijowa.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.