Loteria paragonowa przedłużona o pół roku

O kolejne pół roku do 31 marca 2017 r. Ministerstwo Finansów postanowiło przedłużyć Loterię Paragonową – poinformował wiceminister finansów Leszek Skiba.

– To efekt dużego zainteresowania loterią i pozytywnych zmian w postawach Polaków, którzy coraz częściej pamiętają o znaczeniu paragonów podczas zakupu towarów i usług – dodaje Skiba.

Loteria wystartowała 1 października 2015 r. Już pierwsze miesiące jej trwania pokazały, że przynosi konkretne efekty.

Ponad 100 mln zarejestrowanych paragonów

O popularności loterii świadczy to, że do 31 sierpnia 2016 r. Polacy zarejestrowali na stronie akcji 106,972 mln paragonów fiskalnych.

Wzrost wpływów z VAT

W tym roku zanotowano wzrost wpływów z VAT. Minister wyjaśnił, że ściągalność podatków rośnie szybciej, niż wynikałoby to ze wzrostu gospodarczego oraz konsumpcji i cen.

Narodowa Loteria Paragonowa to trwająca od 2015 r. akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, dzięki której resort chce uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią paragony w uczciwym obrocie gospodarczym. MF chce też pokazać, że branie paragonu to wspieranie uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji między nimi.

Aby wziąć udział w loterii, trzeba zrobić zakupy za minimum 10 złotych i zarejestrować rachunek na stronie: https://loteriaparagonowa.gov.pl

(fot. Dominik Wąsik)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. czytając artykuł można dojść do wniosku, że przez 11 miesięcy trwania loterii zostało zarejestrowanych 106,972,000,000 paragonów. czyli 106 miliardów.
    to bardzo dużo.
    na oficjalnej stronie ministerstwa finansów jest podana ilość 106 milionów zarejestrowanych paragonów.
    albo też dziennikarz piszący ten tekst jest tylko dziennikarzem, bo z matmy był kompletnym gamoniem:-)