Logując się do banku stracił ponad 90 tys. zł

Lubelskie: Logując się do banku stracił ponad 90 tys. zł
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego logowała się na stronę internetową swojego banku. Wtedy przyszedł mu SMS z kodem, który wpisał w okno. Mężczyzna stracił ponad 90 tys. zł.

Jak wstępnie ustalili policjanci 64-letni mieszkaniec gminy Biszcza chciał zalogować się na swoje konto w jednym z banków. W trakcie logowania na stronie pojawiła się zakładka wraz z informacją, że za chwilę na telefon komórkowy otrzyma kod autoryzacji, który musi wpisać we wskazaną zakładkę.

Po otrzymaniu SMS z kodem mężczyzna postąpił zgodnie z instrukcją jednak w dalszym ciągu nie mógł zalogować się na swoje konto. Mężczyzna udał się więc do siedziby banku, gdzie po pomyślnym zalogowaniu na jaw wyszło, że stał się ofiarą oszustów. Z jego konta zostały skradzione pieniądze w kwocie ponad 90 tys. zł.

Poszkodowany mężczyzna o zdarzeniu powiadomił biłgorajskich policjantów, którzy ustalają wszystkie okoliczności i szukają oszustów. Pamiętajmy, że nigdy pod żadnym pozorem nie należy otwierać podejrzanych linków, zakładek i logować się na nieznanych nam stronach.

Policja przypomina, aby wszystkie osoby korzystające z ze swoich kont za pośrednictwem internetu pamiętały o obowiązku stosowania się do zasad bezpieczeństwa określanych przez poszczególne banki. Nasze podejrzenie powinno budzić każde odstępstwo od standardowej procedury dostępu do konta, jak to było w tym przypadku.

W swoich komunikatach banki podkreślają, że nigdy nie żądają podania tajnych kodów i haseł dostępu do konta, a za takim pytaniem kryje się haker. Podczas połączenia z bankiem na pasku przeglądarki powinien być widoczny symbol kłódki, a przy logowaniu się do systemu jeżeli jest to tylko możliwe, nie należy korzystać z podłączonej do komputera klawiatury. Treść hasła należy podawać, klikając myszką na odpowiednie cyfry i litery, ukazującej się na ekranie klawiatury wirtualnej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.