Linia turystyczna zakończyła tegoroczny sezon. Zainteresowanie było ogromne. Poznaliśmy statystyki

Trolejbus Skoda na linii turystycznej
Trolejbus Skoda na linii turystycznej | fot. ZTM Lublin

W niedzielę 28 sierpnia odbył się ostatni tegoroczny kurs wakacyjnej linii turystycznej. We wszystkie niedzielne popołudnia wakacji na trasę linii turystycznej wyjechały zabytkowe pojazdy „Gutek” i „Skoda 9 Tr”. Wiemy, ile osób skorzystało z wakacyjnej linii w tym roku.

Linia turystyczna zakończyła tegoroczny sezon

W okresie wakacyjnym każdy mógł odbyć niezapomnianą podróż w przeszłość i poznać Lublin z nietypowej perspektywy – z pokładu zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej. Obok znanego już mieszkańcom Lublina autobusu Jelcz 272 MEX o nazwie Gutek na trasie pojawił się trolejbus Skoda 9 Tr, który został odrestaurowany przez miejską spółkę MPK Lublin.

Tegoroczna linia turystyczna kursowała we wszystkie niedziele lipca i sierpnia, łącznie wykonując 18 kursów. Pojazdy pojawiły się na trasie w wybrane niedziele wakacji.

Na trasie pojazdy mijały wiele zabytków i miejsc istotnych dla historii Lublina, a przewodnik opowiadał pasażerom o obiektach, które widać za oknem. Dodatkowo, zainteresowani mogli zgłębić tajniki dotyczące popularnych trajtków i „ogórków”. O historii tych pojazdów mówili członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji.

Linia „T”, w swoim obecnym kształcie, kursuje od 2010 roku (z jednoroczną przerwą w 2020 r.). W latach 2010–2013 była obsługiwana turystycznym trolejbusem Ziutek, z kolei w roku 2014 do obsługi został skierowany autobus Ikarus. Od początku funkcjonowania linia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony turystów, jak i mieszkańców. W sezonie 2022 skorzystało z niej ponad 550 osób.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. „W okresie wakacyjnym każdy mógł odbyć niezapomnianą podróż w przeszłość i poznać Lublin z nietypowej perspektywy” – no, dobre sobie, „każdy”, kto się dopchał. 550 osób na tylu mieszkańców i turystów ??? SKANDAL