Linia 11 wraca na ulice Lublina. Zmieni swoją trasę. Wiemy, od kiedy pojedzie

IMG 20161214 105002 e1483361683779

Zarząd Transportu Miejskiego wraz z nowym rokiem kontynuuje działania w ramach „nowej siatki połączeń”. Powróci popularna „jedenastka”, lecz na zmienionej trasie.

Przypomnijmy, że linia numer 11 została zlikwidowana w 2012 roku. Nie obyło się bez protestów mieszkańców, którzy na co dzień z niej korzystali.

Teraz „jedenastka” ponownie powróci na ulice Lublina. Byłaby to linia łącząca ul. Nowy Świat z centrum Lublina oraz dzielnicą Czuby, a także dzielnicę Ponikwoda z Czechowem.

– Stanowiłaby realizację wniosków mieszkańców dzielnicy Dziesiąta dotyczących połączenia ul. Nowy Świat z Al. Racławickimi i dzielnicą Czuby oraz mieszkańców dzielnicy Ponikwoda dotyczących uruchomienia bezpośredniego połączenia ul. Węglarza ze szkołami przy ul. Elsnera oraz z dzielnicą Czechów – wyjaśnia Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Planowa trasa, jaką miałaby poruszać linia 11 to: OS. WIDOK – Jana Pawła II – Krochmalna – Diamentowa – Wrotkowska – Nowy Świat – Kunickiego – Plac Bychawski – Piłsudskiego – Lipowa – Al. Racławickie – Długosza – Popiełuszki – Smorawińskiego – Kompozytorów Polskich – Elsnera – Związkowa – WĘGLARZA.

Ponadto linia ma wychodzi naprzeciw wnioskom mieszkańców dzielnicy Czechów dotyczących zwiększenia liczby kursów obsługujących przystanki wzdłuż al. Smorawińskiego.

– Wprowadzenie linii 11 jest dla nas priorytetem, ale nastąpią to nie wcześniej niż od 1 lutego. Nie możemy wprowadzić zmian rozkładów wcześniej ze względu na trwające od 15 stycznia ferie zimowe – dodaje Fisz.

W 2017 r. ZTM w Lublinie zakup nowego taboru w postaci nowych autobusów i trolejbusów z funduszy Unii Europejskiej.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.