Likwidator w asyście ochrony i policji wszedł do redakcji Dziennika Wschodniego

Policjant wyprowadził siłą dziennikarkę z redakcji Dziennika Wschodniego
Policjant wyprowadził siłą dziennikarkę z redakcji Dziennika Wschodniego | fot. Agnieszka Mazuś

Nie takiego poranka spodziewali się dziennikarze Dziennika Wschodniego. Do siedziby redakcji w asyście ochrony i policji wszedł likwidator spółki Corner Media, wydawcy dziennika.

Likwidator w redakcji Dziennika Wschodniego

W sobotę o godz. 7 rano do redakcji Dziennika Wschodniego przy ul. 3 Maja w Lublinie wszedł likwidator spółki Corner Media, radca prawny Leszek Kukawski, w towarzystwie ochrony i policji. Na zlecenie likwidatora ślusarze wymienili wszystkie zamki w drzwiach redakcji, uniemożliwiając dziennikarzom wejście do środka.

Do środka udało się wejść zastępczyni redaktora naczelnego Agnieszce Mazuś, która całe zdarzenie relacjonowała na Facebooku. Do redakcji przez okno dostał się Krzysztof Wiejak, były już redaktor naczelny, który został odwołany z tej funkcji w poniedziałek przez likwidatora. Po niedługim czasie wszyscy dziennikarze zostali usunięci z redakcji. W przypadku jednej z dziennikarek policjanci użyli siły.

Przed godz. 10 Kukawski opuścił siedzibę spółki Corner Media i redakcji Dziennika Wschodniego, wynosząc z niej pudełka z dokumentami – prawdopodobnie spółki. Na miejscu pozostali ochroniarze, którzy pilnują pomieszczeń. Dziennikarze nie zostaną dziś wpuszczeni do redakcji. Kukawski zapewnił, że dziennikarze będą mogli wejść do redakcji w niedzielę od godz. 12.

Spółka Corner Media w likwidacji

Przypomnijmy, że na początku lutego spółka Corner Media została postawiona w stan likwidacji. Główny udziałowiec spółki, Tomasz Kalinowski (73 proc. udziałów), złożył pozew o rozwiązanie spółki. Argumentował, że wydawnictwo nie ma zarządu, a on sam – wglądu w wyniki finansowe spółki. Likwidatorem został radca prawny Leszek Kukawski, od grudnia kurator spółki.

Kalinowski zapowiada, że zgodnie z polskim prawem spółka w likwidacji będzie wystawiona na sprzedaż, a on spróbuje ją kupić i ponownie wydawać „Dziennik Wschodni”.

Źródło: press.pl

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ale trzeba być mendą żeby stosować takie chwyty. Mam nadzieję że zbankrutuje ten typ z tą całą swoją deweloperką.

  2. Poszło o Górki Czechowskie. Kalinowskiemu nie podoba się co dziennik pisze w tym temacie. Jest partnerem biznesowym TBV więc mu to psuje biznes. Chcę uciszyć dziennikarzy.