Lidl wycofuje ziemniaki ze sprzedaży. Uwaga! Przekroczony dopuszczalny poziom pestycydu

obrane i pokrojone ziemniaki
Ziemniaki | fot. Adobe Stock

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany przez sieć sklepów Lidl o wycofaniu ze sprzedaży partii ziemniaków. Wszystko przez przekroczony dopuszczalny poziom pestycydu. Klienci powinni zwrócić zakupiony towar do najbliższego sklepu!

Lidl wycofane ziemniaki

Lidl Polska prowadzi wycofanie partii ziemniaków jadalnych sałatkowych, po otrzymaniu wyników badań, w ramach kontroli właścicielskiej na obecność pestycydów. Na podstawie oceny ryzyka uznano, że spożycie ziemniaków zawierających stwierdzony poziom chloroprofamu może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

Wycofywana partia ziemniaków trafiła do sklepów sieci Lidl w województwach: łódzkim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim i śląskim. Klienci mogą zwrócić artykuł w każdym sklepie bez konieczności okazywania paragonu. Poniżej dane dotyczące wycofanej partii ziemniaków z Lidla.

Wycofywane ziemniaki Lidl – szczegóły produktu

Chodzi o konkretną partię pakowanych ziemniaków.

  • Nazwa produktu: Ziemniaki jadalne sałatkowe 1,5 kg, odmiana PRIMABELLE,
  • Numer partii: L 09/02,
  • Zapakowane dla: Lidl Sp. z o.o. Sp. k., Jankowice ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne,
  • Zakład pakujący: P. P-U-H Awex sp. z o.o. Kościuszków 11, 63-460 Nowe Skalmierzyce.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.