Lidl wycofuje ze sprzedaży wiórki kokosowe. W składzie dwutlenek siarki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Lidl Polska wycofuje ze sprzedaży jedną partię wiórków kokosowych „Belbake Wiórki kokosowe, 200 g”. Jak wskazano w komunikacie, może ona zawierać dwutlenek siarki.

Chodzi o produkt „Belbake Wiórki kokosowe, 200 g” z datą minimalnej trwałości 22.11.2019 i numerem partii 34452.

„Lidl Polska wycofuje z rynku produkt „Belbake Wióki kokosowe, 200 g” z datą minimalnej trwałości 22.11.2019 i numerem partii 34452. W ramach badań zostało stwierdzone, iż wyżej wymieniona partia produktu zawiera niezadeklarowaną substancję konserwującą – dwutlenek siarki” – czytamy w komunikacie sieci Lidl Polska.

„Klienci z nietolerancją dwutlenku siarki nie powinni spożywać wycofywanej partii produktu i zastosować się do komunikatu ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem. Dla pozostałych osób (bez nietolerancji dwutlenku siarki) produkt w pełni nadaje się do spożycia” – wyjaśnia sieć.

Belbake to marka Lidl dedykowana szerokiej ofercie produktów do pieczenia i dekoracji ciast. Produkt można zwrócić w każdym sklepie Lidl – bez okazywania paragonu. Inne artykuły sprzedawane pod marką „Belbake” nie są objęte decyzją o ich wycofaniu.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.