Lidl wycofuje jeden z produktów. Może zawierać salmonellę!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Sieć sklepów Lidl wycofuje ze sprzedaży tatar wołowy marki „Biernacki”. W produkcie stwierdzono obecność pałeczek salmonelli.

Chodzi o tatar – wyprodukowany przez Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki o wadze 200 g, z terminem przydatności do spożycia do 03/09/2018 i 06/09/2018 oraz numerze partii 03218218.

Produkt został wycofany ze sprzedaży decyzją producenta. Wszystko przez to, że Sanepid we wspomnianej partii wykrył obecność pałeczek salmonelli, przez co „nie może zagwarantować pełnego bezpieczeństwa”.

„W trosce o bezpieczeństwo konsumentów nasza reakcja była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony” – czytamy w komunikacie sieci Lidl.

Zwrot towaru dotyczy wyłącznie jednej określonej partii tatara. Sieć informuje, że wszystkie inne produkty sprzedawane przez Lidl, wytworzone przez Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o., nie są objęte wycofaniem i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia konsumentów.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.