Licencje taksówkarzy w Lublinie stracą ważność. Muszą wyrobić nowe dokumenty, bo stare tracą ważność

bolt
Zdjęcie ilustracyjne: samochód Bolt | fot. Dominik Wąsik

Ważna informacja dla taksówkarzy z Lublina. Spora część z nich będzie musiała wymienić licencje taksówkarskie. Z końcem roku dokumenty te stracą ważność.

Obowiązkowa wymiana licencji taxi Lublin

Konieczność wymiany licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką wynika ze zmiany przepisów ustawowych. Nowe regulacje zniosły obowiązek posiadania licencji na każdy samochód, którym świadczone są usługi przewozu osób.

Zamiast tego przedsiębiorcy wydawany jest jeden dokument, od którego sporządzane są wypisy w liczbie nie większej niż ilość pojazdów określona w złożonym przez niego wniosku. W związku z tym zachodzi konieczność dostosowania dokumentów wydanych przed 1 stycznia 2020 r. do nowych przepisów.

Przedsiębiorcy ubiegający się o udzielenie licencji na przewóz osób taksówką lub o dostosowanie posiadanej licencji do obowiązujących przepisów powinni dołączyć do wniosku dodatkowe dokumenty, m.in. informację o wpisie do CEIDG lub numer w rejestrze przedsiębiorców w KRS oraz zaświadczenia o niekaralności wszystkich osób, które będą wykonywać przewozy.

Wniosek o dostosowanie do obowiązujących przepisów licencji na przewóz osób taksówką wraz z załącznikami należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Lublin, przy ul. Czechowskiej 19A, w poniedziałki od 9.15 do 16.30 oraz od wtorku do piątku w godz. od 7.45 do 14.30.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.