Lepiej dmuchać na zimne – próbna ewakuacja w galerii handlowej. Strażacy w akcji

Próbna ewakuacja w VIVO Lublin. Straż pożarna na miejscu
Próbna ewakuacja w VIVO Lublin. Straż pożarna na miejscu | fot. Dominik Wąsik

W środę przeprowadzono ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzania organizacji i warunków ewakuacji w centrum handlowym VIVO Lublin przy al. Unii Lubelskiej. Klienci i pracownicy galerii musieli opuścić obiekt. Na miejscu pojawili się strażacy.

Próbna ewakuacja VIVO Lublin

Punktualnie o godz. 9.30 z głośników wybrzmiał komunikat z prośbą o natychmiastowe i spokojne opuszczenie budynku centrum handlowego VIVO Lublin. Klienci i pracownicy galerii zostali poproszeni o niekorzystanie z wind. Wraz z ogłoszeniem alarmu w obiekcie zostały uruchomione wszystkie systemy związane z alarmem przeciwpożarowym.

Kiedy klienci i pracownicy opuścili obiekt, po kilku minutach na miejscu pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej. Część klientów była zdezorientowana, co się właściwie dzieje. Zmotoryzowani klienci nie mogli opuścić obiektu wyjazdem od strony al. Tysiąclecia, ponieważ brama była opuszczona. Udostępniono wyjazd od strony al. Unii Lubelskiej, przy którym stał jeden z pracowników ochrony, który informował kierowców o czasowym zamknięciu obiektu.

Ewakuacja obiektu i interwencja strażaków była związana z zaplanowanymi ćwiczeniami praktycznymi w zakresie sprawdzania organizacji i warunków ewakuacji. Celem akcji było sprawdzenie i weryfikacja procedur ewakuacji oraz koordynacja odpowiednich służb. Miała ona również służyć przygotowaniu najemców i klientów do sytuacji ewentualnego zagrożenia.

Po około 20 minutach klienci i pracownicy wrócili do obiektu.

Zdjęcia z ewakuacji

Ewakuacja VIVO Lublin
Ewakuacja VIVO Lublin
Ewakuacja VIVO Lublin
Ewakuacja VIVO Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.