Ważny temat? Prześlij newsa!

Lepiej dmuchać na zimne – próbna ewakuacja w galerii handlowej. Strażacy w akcji

Spotted Lublin

W środę przeprowadzono ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzania organizacji i warunków ewakuacji w centrum handlowym VIVO Lublin przy al. Unii Lubelskiej. Klienci i pracownicy galerii musieli opuścić obiekt. Na miejscu pojawili się strażacy. Próbna ewakuacja VIVO Lublin Punktualnie o godz. 9.30 z głośników wybrzmiał komunikat z prośbą o natychmiastowe i spokojne opuszczenie budynku centrum handlowego […]

Próbna ewakuacja w VIVO Lublin. Straż pożarna na miejscu

Próbna ewakuacja w VIVO Lublin. Straż pożarna na miejscu | fot. Dominik Wąsik

W środę przeprowadzono ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzania organizacji i warunków ewakuacji w centrum handlowym VIVO Lublin przy al. Unii Lubelskiej. Klienci i pracownicy galerii musieli opuścić obiekt. Na miejscu pojawili się strażacy.

Próbna ewakuacja VIVO Lublin

Punktualnie o godz. 9.30 z głośników wybrzmiał komunikat z prośbą o natychmiastowe i spokojne opuszczenie budynku centrum handlowego VIVO Lublin. Klienci i pracownicy galerii zostali poproszeni o niekorzystanie z wind. Wraz z ogłoszeniem alarmu w obiekcie zostały uruchomione wszystkie systemy związane z alarmem przeciwpożarowym.

Kiedy klienci i pracownicy opuścili obiekt, po kilku minutach na miejscu pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej. Część klientów była zdezorientowana, co się właściwie dzieje. Zmotoryzowani klienci nie mogli opuścić obiektu wyjazdem od strony al. Tysiąclecia, ponieważ brama była opuszczona. Udostępniono wyjazd od strony al. Unii Lubelskiej, przy którym stał jeden z pracowników ochrony, który informował kierowców o czasowym zamknięciu obiektu.

Ewakuacja obiektu i interwencja strażaków była związana z zaplanowanymi ćwiczeniami praktycznymi w zakresie sprawdzania organizacji i warunków ewakuacji. Celem akcji było sprawdzenie i weryfikacja procedur ewakuacji oraz koordynacja odpowiednich służb. Miała ona również służyć przygotowaniu najemców i klientów do sytuacji ewentualnego zagrożenia.

Po około 20 minutach klienci i pracownicy wrócili do obiektu.

Zdjęcia z ewakuacji

Ewakuacja VIVO Lublin
Ewakuacja VIVO Lublin
Ewakuacja VIVO Lublin
Ewakuacja VIVO Lublin

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check