W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie wprowadzono nowoczesną metodę embolizacji tętniaków mózgu z wykorzystaniem technologii Artisse™. Nowa metoda znacząco podnosi bezpieczeństwo i skraca czas rekonwalescencji pacjenta oferując szybszy powrót pacjentów do zdrowia.
Nowoczesne leczenie tętniaków – technologia Artisse™
W Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii USK Nr 4 w Lublinie po raz pierwszy w Polsce wykonano zabieg embolizacji tętniaków mózgu urządzeniem Artisse™ firmy Medtronic. Metoda pozwala na dokładne zamknięcie tętniaka przy użyciu zaawansowanych mikrocewników, minimalizując ryzyko powikłań.
Nowa metoda – nowe możliwości
Podczas leczenia wykorzystuje się elastyczne mikrocewniki – umożliwiają precyzyjne wprowadzenie urządzenia do tętniaka, nawet w trudno dostępnych miejscach. Ta metoda pozwala dostosować ilość wypełnienia do kształtu i rozmiaru tętniaka, zwiększając efektywność i bezpieczeństwo operacji.
Zabieg wykonywany jest przez niewielkie nacięcie, co zmniejsza ryzyko komplikacji i przyspiesza powrót pacjenta do pełnej sprawności.
Lekarze leczą najcięższe i ryzykowne przypadki
Dzięki współpracy z neurochirurgami USK Nr 4 zapewnia kompleksową opiekę nad pacjentami z tętniakami mózgu, w tym nad najcięższymi przypadkami, jak pęknięcie tętniaka i krwotok. Szpital leczy także malformacje naczyniowe głowy i rdzenia oraz przetoki szyjno-jamiste.
Pacjenci mogą zgłaszać się do Poradni Neurochirurgicznej lub Zakładu Radiologii Zabiegowej w celu uzyskania specjalistycznej konsultacji. Obecny czas oczekiwania wynosi do 3 tygodni.
Co sądzisz o rozwoju nowoczesnych metod leczenia w lubelskich szpitalach? Czy technologia w medycynie budzi Twoje zaufanie? Podziel się swoją opinią w komentarzu!
Dodaj swój komentarz