Łęczna: 13-latek wiózł pijanego ojca samochodem. Zderzyli się z nieletnim motocyklistą

napis policja 600x8 e1472281412401

13-latek wiózł samochodem pijanego ojca, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Zderzyli się z motocyklem, którym prowadził 15-latek, również bez uprawnień.

W czwartek na skrzyżowaniu w miejscowości Białka, gm. Milejów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nieletnich kierujących. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 15-letni mieszkaniec Białki kierował motocyklem marki Honda i wymusił pierwszeństwo przejazdu samochodowi marki Renault, którym kierował 13-letni nastolatek. Doszło do zderzenia pojazdów.

Kierujący motocyklem nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Jak ustalili policjanci przed skrzyżowaniem 38-letni ojciec przesiadł się z miejsca kierowcy z 13-letnim synem i dopuścił go do kierowania pojazdem. Po wykonaniu badania na zawartość alkoholu, okazało się, że 38-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, również nie posiadał uprawnień do kierowania oraz był wcześniej karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Nieletni byli trzeźwi i zostali przewiezieni do Szpitala Dziecięcego. Zaś nietrzeźwy ojciec, który naraził syna na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia został trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu policjanci będą wykonywać z nimi dalsze czynności w tej sprawie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.