Łatwiejszy dojazd do nowego dworca autobusowego. Nowe drogi prawie gotowe. Kiedy pojadą nimi kierowcy?

Zjazd z wiaduktu ul. Lubelskiego Lipca '80
Zjazd z wiaduktu ul. Lubelskiego Lipca '80 | fot. Dominik Wąsik

Trwają ostatnie prace przy budowie zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca ’80 w ul. Dworcową i drogi wiodącej od ronda do al. Piłsudskiego. Na przełomie lipca i sierpnia nowe drogi zostaną udostępnione kierowcom.

Nowe rondo przy Targach Lublin

Na potrzeby usprawnienia ruchu w rejonie autobusowego dworca metropolitalnego rozbudowano ul. Dworcową oraz zbudowano jednokierunkowy zjazd z ul. Lubelskiego Lipca ’80 do ronda Anastazego Suligowskiego przy Targach Lublin, oraz drogę wiodąca od ronda do al. Piłsudskiego (dwukierunkowa z możliwością skrętu w prawo w al. Piłsudskiego). W ten sposób zostanie odciążone rondo Sportowców, a dojazd do przyszłego dworca i w stronę centrum Lublina upłynniony.

Budowa nowych dróg dojazdowych do dworca autobusowego jest opóźniona, więc postanowiliśmy sprawdzić, co słychać na terenie inwestycji. – „Na zjeździe z ul. Lubelskiego Lipca ’80 zakończono roboty. Pozostało do wykonania oznakowanie poziome, sadzenie dużych drzew oraz układanie ozdobnych głazów” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Kiedy więc kierowcy pojadą nowymi drogami?

„Z uwagi na te prace oraz brak zasilania energetycznego pomp w zbiorniku retencyjnym, które wykonuje PGE Dystrybucja, przedłużono prace na tym zadaniu do 29 lipca. Nowa infrastruktura drogowa może zostać dopuszczona do ruchu po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie” – dodaje Justyna Góźdź.

Rondo Anastazego Suligowskiego na przedłużeniu ul. Dworcowej i zjeździe z ul. Lubelskiego Lipca '80
Rondo Anastazego Suligowskiego na przedłużeniu ul. Dworcowej i zjeździe z ul. Lubelskiego Lipca ’80 | fot. Dominik Wąsik
Droga prowadząca z ronda Anastazego Suligowskiego przy Targach Lublin do al. Piłsudskiego
Droga prowadząca z ronda Anastazego Suligowskiego przy Targach Lublin do al. Piłsudskiego | fot. Dominik Wąsik

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.