Łąki kwietne i słoneczniki znów zakwitną w Lublinie. Poznaliśmy lokalizacje

Łąka kwietna ze słonecznikami na rondzie 100-lecia KUL
Łąka kwietna ze słonecznikami na rondzie 100-lecia KUL | Miasto Lublin

Łąki kwietne i słoneczniki zakwitną w Lublinie również i w tym roku. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie oraz pielęgnację łąk i łanów słoneczników na powierzchni ponad 11 tys. mkw.

Łąki kwietne i słoneczniki w Lublinie

„Mieszkańcy Lublina pokochali łąki kwietne. Pierwsza łąka kwietna, która powstała z projektu Zielonego Budżetu miała być tylko próbą wprowadzenia nowej formy zieleni w mieście. Pomysł został przyjęty bardzo ciepło przez mieszkańców, dlatego łąki kwietne siejemy w Lublinie już od pięciu lat” – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni w Lublinie.

Łąki kwietne pojawią się na terenach:

  • w pasie dzielącym ul. Nałęczowskiej 517 mkw.
  • w pasie dzielącym ul. Głębokiej 2520 mkw.
  • przy Zalewie Zemborzyckim 1456 mkw.
  • w wąwozie „Rury” 1134 mkw.
  • przy ul. Wincentego Witosa 442 mkw.
  • na rondzie Mokrskiego 660 mkw.
  • na Pętli przy ul. Doświadczalnej 618 mkw.
  • przy ul. Graffa 473 mkw.

Do wysiewu łąk kwietnych zastosowana zostanie mieszanka nasion roślin łąkowych zapewniających kwitnienie cały sezon, bez domieszki traw. Będą to m.in. maki, kosmosy, len wielkokwiatowy, smagliczka nadmorska, maczek kalifornijski, floksy, farbowniki, nagietki, cynie i nasturcje.

W tym roku słoneczniki (3306 mkw.) z dodatkiem łąki kwietnej zakwitną przy ul. Zelwerowicza. To projekt z VII edycji Budżetu Obywatelskiego „Kwiaty dla Zelwerowicza”. Do wysiewu zostanie wybrana karłowa odmiana słonecznika ozdobnego (do 60 cm wysokości), odporna na suszę, niepokładająca się i o długim okresie kwitnienia.

Łąki pozostaną z nami w Lublinie do końca października.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.