Laboratorium amfetaminy w mieszkaniu na Tatarach. Zatrzymano dwie osoby

W mieszkaniu w dzielnicy Tatary mieli domowe laboratorium amfetaminy
W mieszkaniu w dzielnicy Tatary mieli domowe laboratorium amfetaminy | fot. KWP Lublin

Laboratorium amfetaminy prowadzone w domowych warunkach ujawnili i zlikwidowali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców Lublina.

Laboratorium amfetaminy w mieszkaniu na Tatarach

Na ślad działającego w Lublinie laboratorium amfetaminy natrafili policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Lublinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Podczas piątkowej realizacji weszli do jednego z mieszkań mieszczącego się w dzielnicy Tatary.

Kryminalni w trakcie przeszukania pokoi ujawnili ponad 3 kilogramy amfetaminy, blisko 7 litrów amfetaminy zasadowej, około 600 tabletek ekstazy oraz 60 gramów marihuany. Część znalezionych substancji ukryta była w szufladzie zamrażarki, pomiędzy znajdującym się tam mięsem.

„Zabezpieczony został także sprzęt służący do produkcji amfetaminy w postaci pojemników, mieszadeł oraz substancje chemiczne między innymi 45 kilogramów kofeiny” – wylicza podkom. Anna Kamola z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W tej sprawie policjanci zatrzymali 65-letniego mieszkańca Lublina, a także 31-latka, którego mundurowi znaleźli ukrytego w wersalce. Jak się okazało, 31-latek był już wcześniej notowany w policyjnych kartotekach. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Grozi im do 15 lat więzienia. Decyzją Sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Narkotyki ujawnione w mieszkaniu na Tatarach | fot. KWP Lublin
Narkotyki ujawnione w mieszkaniu na Tatarach | fot. KWP Lublin
Narkotyki ujawnione w mieszkaniu na Tatarach | fot. KWP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.