Kurkuma wycofana ze sprzedaży z powodu obecności tlenku etylenu

kurkuma przyprawy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Firma Selgros Cash&Carry zamieściła informację o wycofaniu z rynku partii kurkumy w słoiczku marki Kamis. Przedstawiciele sieci proszą, by nie spożywać produktu.

Tlenek etylenu w kurkumie Kamis

Powodem wycofania partii kurkumy w słoiczku Kamis jest „obecność pozostałości tlenku etylenu (ETO) powyżej limitu regulacyjnego UE”.

Nie wiemy jak duża jest skala problemu obecności tlenku etylenu w kurkumie oraz skąd pochodziła. Poniżej publikujemy szczegóły, dotyczące wycofanego produktu:

Decyzja dotyczy Kamis Kurkuma w słoiczku, 37 g. Numer partii: 1019, data minimalnej trwałości: 19.01.2024. Producentem artykułu jest spółka McCormick Polska.

Kamis Kurkuma w słoiczku 37 g. | fot. selgros.pl

Zwrot produktu

„Prosimy o niespożywanie produktu, wycofanie z dalszego obrotu oraz o kontakt z halą Selgros w celu dokonania zwrotu, gwarantując zwrot gotówki” – czytamy w komunikacie sieci Selgros.

Decyzja została podjęta na podstawie informacji od dostawcy.

Selgros Cash&Carry to ogólnopolska sieć hal handlu hurtowego. Sieć ma 19 oddziałów w całej Polsce.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.