Kultowa stołówka akademicka UMCS „Trójka” powraca. Otwarcie w przyszłym tygodniu

Akademicka stołówka UMCS przy ul. Langiewicza | fot. Bartosz Proll

Na przyszły tydzień zaplanowano otwarcie kultowej stołówki akademickiej UMCS w budynku przy ul. Langiewicza w Lublinie.

Lokal będzie nosił nazwę „Trójka” i będzie nawiązywał do słynnej stołówki nr 3, która od lat 70-tych XX wieku służyła społeczności akademickiej UMCS. W 2006 r. stołówka została zamknięta, a w jej miejscu zaczął działać klub „Arena”.

Reaktywując stołówkę akademicką władze uczelni wsłuchały się w głos studentów, którzy w specjalnej ankiecie opowiedzieli się za potrzebą przywrócenia takiego miejsca na terenie uniwersyteckiego kampusu” – mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Obiekt przeszedł kapitalny remont zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Będzie to zupełnie nowa przestrzeń, gdzie studenci, doktoranci, pracownicy uczelni, ale również mieszkańcy Lublina, będą mogli zjeść zdrowe i smaczne posiłki.

Oprócz części gastronomicznej, w nowej przestrzeni, przygotowana została także specjalna strefa dla studentów do swobodnej nauki, indywidualnej lub wspólnej pracy i do relaksu.

Otwarcie zaplanowano na wtorek, 22 października. Otwarciu obiektu towarzyszyć będzie wystawa „Stołówka Studencka nr 3. Fotografie Krzysztofa Witaszka z 2000 r. Przeszłość! Przyszłość?”Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Może łaskawie podacie ADRES albo coś? Czy to jest w tym miejscu gdzie ARENA (zamknęli się czy co), czy jakiś nowy adres?