Kulig w środku lata z finałem w szpitalu

Samochód z sankami
Fot. KMP Biała Podlaska

27-latek z 31-latkiem podczas zakrapianego alkoholem spotkania postanowili podczepić sanki do osobówki i w upalną letnią noc zrobić sobie…kulig. Niestety na łuku drogi sanki prawdopodobnie zaczepiły o pobocze, a siedzący na nich 31-latek uderzył w ogrodzenie posesji. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak się okazało, w chwili wypadku kierujący VW Passatem 27-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Podczepili sanki do osobówki w letnią noc

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek po północy w miejscowości Hrud. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że kierując osobowym Volkswagenem, ciągnął swojego kolegę na …sankach. Niestety mężczyzna uderzył w płot.

Samochód z sankami
Fot. KMP Biała Podlaska

Na miejscu mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że w 27-latek razem ze swoim 31-letnim znajomym spożywali alkohol. W pewnym momencie wpadli na pomysł, by się „rozerwać”… więc postanowili podczepić sanki do osobówki i zrobić sobie przejażdżkę. Niestety na łuku drogi sanki prawdopodobnie zaczepiły o pobocze, a siedzący na nich 31-latek uderzył w ogrodzenie posesji.

Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Tam została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Z kolei kierujący Passatem 27-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 27-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności kara finansowa w wysokości od 10 tysięcy do 60 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat — komentuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.