KUL będzie kształcić przyszłych lekarzy. Podpisano list intencyjny

Katolicki Uniwersytet Lubelski będzie kształcić przyszłych lekarzy
Katolicki Uniwersytet Lubelski będzie kształcić przyszłych lekarzy | fot. KUL

W 2023 roku Katolicki Uniwersytet Lubelski chce uruchomić studia na kierunku lekarskim. Przy tworzeniu nowego kierunku KUL zamierza współpracować z Uniwersytetem Medycznym oraz kilkoma lubelskimi szpitalami.

Kierunek lekarski na KUL od 2023 r.

Dziś (8.12) odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego oraz deklaracji przystąpienia do konwentu na rzecz utworzenia i rozwoju kierunku lekarskiego na KUL. Przy tworzeniu nowego kierunku Katolicki Uniwersytet Lubelski zamierza współpracować z Uniwersytetem Medycznym oraz szpitalami z Lublina: Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, Wojskowym Szpitalem Kliniczny, Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym oraz SPSzW im. Jana Bożego.

„Otwarcie nowego kierunku lekarskiego na KUL to zmierzanie ku medycynie spersonalizowanej, skoncentrowanej na osobie. Takiej, której przedmiotem jest nie choroba, ale pacjent. To na nim koncentruje się lekarz. Nie tylko „usuwa” chorobę, ale pomaga integralnie pojętemu pacjentów” – mówi rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski.

W najbliższych tygodniach lubelska uczelnia zamierza złożyć dokumenty aplikacyjne do Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Pierwsi studenci KUL na kierunku lekarskim mają zacząć naukę w październiku 2023. Grupa ma składać się z 60 osób, a kadrę mają tworzyć lekarze ze szpitali, które będą współpracować z uczelnią.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Cool
    Z pewnością znajdzie się kadra, warunki lokalowe, kliniczne. Dydaktyka na najwyższym poziomie.
    Najważniejsze, że gawiedz klaszcze po będzie więcej znachorów jak obiecał czarnek i jemu podobni.
    Brawo