Kucharze przygotują paczki. Otrzymają je podopieczni domów dziecka w Lublinie

restauracja kuchnia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Tegoroczna akcja Kucharze Dzieciom, z uwagi na obecne obostrzenia, odbędzie się w zmienionej formie. Kucharze przygotują paczki dla podopiecznych domów dziecka w Lublinie.

Już po raz drugi stowarzyszenia Lubelscy Kucharze Dzieciom oraz Lubelskie Stowarzyszenie Kucharzy łączą swoje siły w pomocy najmłodszym. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z epidemią Covid-19, nie jest możliwe zorganizowanie festiwalu Kucharze Dzieciom w formie, jaką znamy z ubiegłych lat.

„W tym roku nie możemy razem gotować w Galerii Olimp. A my nie lubimy stać w miejscu. Dlatego z pomocą naszych dostawców, właścicieli restauracji, barów i ludzi dobrej woli chcielibyśmy zorganizować kucharską gwiazdkę dla podopiecznych lubelskich domów dziecka” – mówi Paweł Cygan, współorganizator akcji Kucharze Dzieciom.

Kucharze z pomocą partnerów chcą przygotować paczki dla podopiecznych: Domu Dziecka im. Korczaka w Lublinie, Domu Dziecka im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych Domów Rodzinnych nr 1, 2, 3 i 4.

Ty też możesz pomóc!

„Chcielibyśmy by dzieciaki w domach dziecka nie tylko miały smaczne jedzenie podczas świąt Bożego Narodzenia, ale także cieszyły się z prezentów. Poszukujemy około 100 darczyńców, którzy chcieliby dołączyć do naszej akcji, wykonując paczkę dla dziecka” – dodaje Paweł Cygan.

W paczce powinny się znaleźć m.in.: słodycze, gry planszowe dla młodszych i starszych dzieci, wszelkiego rodzaju przybory szkolne (tornistry, plecak, piórniki, zeszyty), mile widziane zabawki. Szczegóły dotyczące akcji charytatywnej oraz przygotowania paczek znajdziecie pod tym linkiem.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.