Kucharze przygotują paczki. Otrzymają je podopieczni domów dziecka w Lublinie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Tegoroczna akcja Kucharze Dzieciom, z uwagi na obecne obostrzenia, odbędzie się w zmienionej formie. Kucharze przygotują paczki dla podopiecznych domów dziecka w Lublinie.

Już po raz drugi stowarzyszenia Lubelscy Kucharze Dzieciom oraz Lubelskie Stowarzyszenie Kucharzy łączą swoje siły w pomocy najmłodszym. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z epidemią Covid-19, nie jest możliwe zorganizowanie festiwalu Kucharze Dzieciom w formie, jaką znamy z ubiegłych lat.

„W tym roku nie możemy razem gotować w Galerii Olimp. A my nie lubimy stać w miejscu. Dlatego z pomocą naszych dostawców, właścicieli restauracji, barów i ludzi dobrej woli chcielibyśmy zorganizować kucharską gwiazdkę dla podopiecznych lubelskich domów dziecka” – mówi Paweł Cygan, współorganizator akcji Kucharze Dzieciom.

Kucharze z pomocą partnerów chcą przygotować paczki dla podopiecznych: Domu Dziecka im. Korczaka w Lublinie, Domu Dziecka im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych Domów Rodzinnych nr 1, 2, 3 i 4.

Ty też możesz pomóc!

„Chcielibyśmy by dzieciaki w domach dziecka nie tylko miały smaczne jedzenie podczas świąt Bożego Narodzenia, ale także cieszyły się z prezentów. Poszukujemy około 100 darczyńców, którzy chcieliby dołączyć do naszej akcji, wykonując paczkę dla dziecka” – dodaje Paweł Cygan.

W paczce powinny się znaleźć m.in.: słodycze, gry planszowe dla młodszych i starszych dzieci, wszelkiego rodzaju przybory szkolne (tornistry, plecak, piórniki, zeszyty), mile widziane zabawki. Szczegóły dotyczące akcji charytatywnej oraz przygotowania paczek znajdziecie pod tym linkiem.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.