"Kucharze Dzieciom". Będą gotować, by pomóc podopiecznym Hospicjum im. Małego Księcia

„Kucharze Dzieciom” to charytatywny projekt tworzony przez szefów kuchni z najlepszych lubelskich restauracji. Jego celem jest pomoc na rzecz dzieci z Hospicjum im. Małego Księcia.

Profesjonalni kucharze swoimi działaniami chcą pomagać potrzebującym. Podczas Bożonarodzeniowego Festiwalu „Kucharze Dzieciom” wystąpią m.in. Kevin Aiston, finalistka pierwszej edycji Hell’s Kitchen Sylwia Biały, zwycięzca szóstej edycji Hell”S Kitchen Michał Suchanowski, uczestnik szóstej edycji Top Chef Paweł Gross, zwycięzca czwartej edycji Hell”s Kitchen Damian Marchlewicz, znani też z tego programu: Marta Smeja, Kuba Wolski, Jakub Szuchta czy Damian Bańkowski.

Do tego z Dolnego Śląska przyjedzie na Festiwal szef kuchni Marcin Bożek. Lista gości nie jest zamknięta i jak zapewniają organizatorzy, będzie jeszcze kilka niepodzianie.

Wszystko organizowane jest i finansowane przez organizatorów i współorganizatorów, który w wolnym czasie postanowili zrobić coś wyjątkowego dla potrzebujących dzieci.

Zanim odbędzie się Festiwal, zorganizowali również dla najmłodszych mieszkańców Lublina warsztaty, na których wypiekane będą pierniki. Odzew był bardzo duży i w ciągu zaledwie kilku dni wszystkie miejsca zostały zarezerwowane. Całkowity dochód z warsztatów również zostanie przekazany na rzecz hospicjum.

Dodatkowo w kilku restauracjach, m.in. w Zaścianek, Sarzyński, Locomotiva, do akcji mogą przyłączyć się również klienci. Ustawione zostały tam puszki, do których można wrzucać datki.

Podczas finału akcji w Galerii Olimp, kucharze będą przygotowywać wyjątkowe dania, których każdy będzie mógł spróbować. Wtedy też do ustawionych puszek wato będzie wrzucić przysłowiowe kilka groszy.

Finał akcji, w postaci Festiwalu Bożonarodzeniowego, odbędzie się w sobotę i niedzielę 17-18 grudnia w Galerii Olimp. Serdecznie zapraszamy!

screenshot_20161209-105429

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.